Wycieczka do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach

Uczniowie klasy 3a odwiedzili siedzibę siedleckiej Policji. Po przywitaniu przez sierżant sztabową Barbarę Jastrzębską ruszyliśmy do miejsca w którym przebywają psy policyjne. Na miejscu okazało się, że opiekun jednego z psów pokaże nam i opowie jak wygląda praca psa policyjnego, a także umożliwi nam uczestnictwo w krótkim pokazie tresury swojego podopiecznego. Po spotkaniu z psem nastąpił czas aby zasiąść w radiowozie policyjnym, poznać jego wyposażenie i móc poczuć siłę sygnałów dźwiękowych. Podczas zwiedzania budynku odwiedziliśmy również stanowisko dowodzenia oficera dyżurnego, pomieszczenie przejściowe dla osób zatrzymanych oraz strzelnicę. Na zakończenie odbyła się lekcja z techniki kryminalistycznej, podczas której dowiedzieliśmy się jak sprawdzić zostawione przez ludzi  ślady. W czasie zwiedzania kompleksu policjanci przypominali nam o zasadach bezpieczeństwa, które powinniśmy stosować każdego dnia. Po wizycie upewniliśmy się, że policjant jest po to aby nam  zawsze pomóc.

Tekst: Ewa Bazylczuk

Skip to content