Warsztaty zawodoznawcze klasy 7a

W dniu 3 listopada 2022 r. klasa 7a wraz z wychowawcą miała okazję uczestniczyć w warsztatach zawodoznawczych zorganizowanych przez firmę Catering Blue w Mokobodach, których celem było przybliżenie uczniom pracy technika żywienia, kucharza, kelnera  oraz zapoznanie z szerokim zakresem usług gastronomicznych. Po omówieniu specyfiki zawodów oraz drogi kształcenia uczniowie przygotowywali samodzielnie pizzę. Niektórzy byli wierni tradycyjnym smakom, inni puszczali wodze fantazji wprowadzając nowatorskie rozwiązania. Z wielkim zaangażowaniem „działali” w pracowni kuchennej, szlifując swoje umiejętności i odkrywając nowe pasje kulinarne. Warsztaty były dla uczniów doskonałą okazją do sprawdzenia,  czy warto wybrać tę drogę edukacyjno-zawodową w niedalekiej przyszłości. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali imienne certyfikaty ukończenia warsztatów kulinarnych.

Tekst i zdjęcia: Weronika Paczuska

Skip to content