Wyjazd na warsztaty językowe

17 listopada 2022 r. uczniowie klas 6a, 8a, 8b i 8c wraz z opiekunami: p. J. Hardej, p. E. Markowską oraz p. W. Paczuską, uczestniczyli w dwóch warsztatach językowych z native speakerem. Tematyka warsztatów związana była z kultowym filmem, którego bohaterem jest James Bond oraz niezwykłymi festiwalami obchodzonymi na całym świecie. Wspaniałe spotkanie poprowadził Brytyjczyk Mark Wills, współpracownik Europejskiego Programu Edukacyjnego „Nauka bez granic”.

W trakcie pierwszej części warsztatów, pt. „Wierd traditions” Mark zaproponował uczniom naukę języka angielskiego metodą dramy poprzez różnorodne gry i zabawy ruchowe, niezbędne do budowania pewności siebie, otwartości i umiejętności wyrażania własnych uczuć oraz emocji. Druga część warsztatów, pt. „James Bond” była świetną okazją do poznania kultury, kinematografii oraz specyfiki Wielkiej Brytanii. Zanim się spostrzegliśmy warsztaty dobiegły końca. Jeszcze tylko pożegnalne zdjęcie z Markiem. Mamy nadzieję spotkać się nie raz, przy okazji kolejnych  wyjazdów językowych. Udział w warsztatach językowych to wspaniała alternatywa dla tradycyjnej lekcji w klasie i możliwość rozwijania umiejętności porozumiewania się w języku angielskim poprzez kontakt z żywym językiem.

Tekst: Weronika Paczuska, zdjęcia: Elwira Markowska

Skip to content