Nowy start!

3 września 2012 roku o godzinie 8.00 uroczystą mszą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uczniowie klas drugich i trzecich spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach. Nauczyciele z dumą powitali swoich uczniów, zapoznali ich z planem lekcji, uczulili na bezpieczeństwo w drodze do szkoły oraz przypomnieli, iż 73 lata temu pierwszego września wybuchła II wojna światowa.

Uczniowie klas pierwszych spotkali się w sali gimnastycznej o godzinie 9.15 na uroczystej akademii rozpoczynającej nowy etap edukacji w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Siedlcach. Obejrzeli krótki montaż słowno-muzyczny poświęcony w pierwszej części obchodom rocznicy wybuchu II wojny światowej, a w drugiej kończącym się wakacjom. Uczniów serdecznie powitała dyrektor szkoły, Magdalena Olszewska-Silna, życząc im owocnej pracy, radości i wytrwałości w podejmowaniu trudów nauki. Starsi koledzy życzyli „pierwszakom” dużo cierpliwości w wypełnianiu wszystkich obowiązków uczniowskich, zawiązania nowych i wartościowych przyjaźni, zapału do systematycznej pracy i samych najlepszych ocen oraz tego, aby ich świadectwa były powodem dumy rodziców i nauczycieli.

Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły na początek roku szkolnego samych szóstek i piątek!
Uczcie się w dechę i niech szkoła ma z was pociechę.

Skip to content