1 września

W czwartek 1 września odbyła się w naszym gimnazjum uroczysta inauguracja roku szkolnego 2011/2012.  Była ona w tym roku szczególnie ważna, gdyż witaliśmy w naszych progach nową dyrektor naszego gimnazjum, panią Magdalenę Olszewską-Silną. Szkolne uroczystości uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz:  Prezydent Miasta Siedlce – p. Wojciech Kudelski, Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta – p. Lech Poduch, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta – p. Sławomir Kurpiewski, a także przedstawicielka Delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach, wizytator – p. Bożena Piesio oraz przewodniczący   Rady Rodziców – p. Marek Kordecki.
Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani dyrektor, która w pięknych słowach zwróciła się do przybyłych gości, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Kilka słów do młodzieży skierował również pan prezydent, chcąc tym samym zachęcić do nauki wielu przydatnych w życiu przedmiotów szkolnych. Następnie głos zabrali pozostali goście. Ważnym momentem uroczystości było powitanie nowej pani dyrektor przez wszystkich pracowników naszego gimnazjum, w imieniu których piękne i wzruszające słowa powiedziała pani Małgorzata Jaroszczyk. Pani dyrektor została również serdecznie przyjęta i powitana przez uczniów naszej szkoły.
Po zakończeniu tej części uroczystości, rozpoczęła się akademia upamiętniająca wybuch drugiej wojny światowej przygotowana przez p. Agnieszkę Karpińską i p. Izabelę Wiśniewską-Mróz oraz uczniów klasy IIIa i IIIg. Dekorację wykonała pani Bożena Prachnio, oprawą muzyczna zajęła się p. Małgorzata Rudnicka. Przy organizacji akademii pomagali p. Sławomir Strus i p. Mirosław Filimoniuk. Pamiątkowe zdjęcia wykonała p. Monika Walęcka.
Pierwsza część inauguracji roku szkolnego miała charakter podniosły. Przypomniała tragiczne wydarzenia września 1939 roku atak Trzeciej Rzeszy na Polskę. Następnie piosenkami i wierszami pożegnaliśmy wakacje i lato. Po części artystycznej młodzież wraz z wychowawcami udała się z wychowawcami do sal.

(w Galerii zdjęcia z rozpoczęcia roku w klasach pierwszych)

Po odpoczynku czas zacząć naukę. Życzymy wszystkim sukcesów.

Pamiętajmy też, że dzisiaj przypada 72. rocznica napaści Niemiec na nasz kraj, co zapoczątkowało II wojnę światową.

Skip to content