Hej, hej, hej tu enbijej

W dniu 1 grudnia odbył się międzyklasowy turniej w koszykówkę zaliczany do punktacji na najlepsza klasę. Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn, które zostały rozlosowane na 2 grupy po 3 drużyny.

Losowanie grup odbyło się przed turniejem, a system rozgrywek został dopasowany do ilości drużyn oraz czasu jaki został zaplanowany na rozgrywki.

Mecze trwały po 8 minut, pojedynki były bardzo ciekawe a niektóre rozstrzygnięcia okazały się dość zaskakujące.

Grupę A bez straty punktów wygrała klasa 8B, drugie miejsce zajęła klasa 5A a na trzecim miejscu rywalizację zakończyła klasa 4A.

W grupie B na trzecim miejscu swój występ skończyła klasa 4B, drugie miejsce przypadło klasie 7A a miejsce pierwsze wywalczyła klasa 8C.

Grupa A Grupa B

1. 8b 8b – 4a 8:0 1. 8c 8c – 4b 14:2

2. 5a 5a – 4a 6:2 2. 7a 4b – 7a 3:16

3. 4a 5a – 8b 0:8 3. 4b 8c – 7a 6:5

W pierwszym półfinale byliśmy świadkami bardzo wyrównanego widowiska w którym o wyniku meczu decydowały drobiazgi taktyczne, doskonała znajomość przepisów gry oraz dużo szczęścia. Klasa 7A wykazała się większym zaufaniem do swoich umiejętności, o wygranym decydowały rzuty osobiste, gdyż w czasie regulaminowym oraz podczas dogrywki tablica wyników wskazywała na remis. Ostatecznie 7A pokonała 8B jednym punktem i to oni mogli cieszyć się z zakwalifikowania się do finału.

Kto oglądał drugi półfinał zapewne nie mógł uwierzyć w to co się działo na boisku. Klasa 8C narzuciła swój styl gry i od początku do końca meczu prowadziła z „czarnym koniem” zawodów czyli klasą 5A. Pomimo ciągłego prowadzenia końcówka drugiego półfinału okazała się bardzo zacięta, klasa 5A doprowadziła do sytuacji, gdzie faworyt turnieju musiał popracować na 100% aby doprowadzić do swojego zwycięstwa.

PÓŁFINAŁY

8B – 7A 4:4 (0:1)

5A – 8C 4:6

W meczu finałowym klasa 8C szybko objęła prowadzenie, powiększała przewagę, nie popełniała większych błędów i doskonałe spisywała się w obronie co pozwoliło jej dość spokojnie wygrać finałowy pojedynek z klasą 7A.

FINAŁ

8C – 7A 10:2

Ze zwycięstwa mogli cieszyć się uczniowie klasy 8C w składzie: Antonina Sabiniak, Antonina Janusz, Wiktoria Sadowa, Zuzia Plak, Jakub Korniluk, Łukasz Danielak, Filip Szlachta, Igor Plewa, Michał Talacha

Ostateczna klasyfikacja:

1. 8C

2. 7A

3. 5A

4. 8B

5. 4A

6. 4B

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i dobra zabawę oraz zapraszamy na kolejne sportowe zmagania w ramach konkursu na „Najlepszą Klasę” oraz „Najlepszego Sportowca Szkoły”.

Tekst: I. Dyć, zdjęcia: I. Dyć, A. Tomaszewska

Skip to content