Wycieczka klas piątych do Lublina

7  grudnia 2022r. uczniowie klas piątych wraz wychowawcami i nauczycielami współorganizującymi kształcenie uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Lublina. Pierwszym punktem programu był pobyt w TEATRZE OSTERWY na spektaklu  pt. „Sposób na Alcybiadesa” Chociaż od wydania  kultowej książki Edmunda Niziurskiego minęło przeszło 60 lat a od tamtej pory czasy się zmieniły, to niezmienna pozostała odwieczna wojna między nauczycielami a uczniami. Akcja przedstawienia, które widzowie oglądali z wielkim zainteresowaniem, została przeniesiona do czasów współczesnych, do jednej z lubelskich szkół, gdzie uczniowie próbują zdobyć sposób na historyka zwanego Alcybiadesem i powstrzymać szalone edukacyjne zapędy ciała pedagogicznego. Finalnie okazało się, że to nauczyciel musiał studzić zapędy uczniów, którzy tak zainteresowali się  historią, że bardzo szybko stała się ona ich pasją.

Potem spędziliśmy trzy godziny w  CENTRUM SPOTKANIA KULTUR , gdzie, podzieleni na grupy, zwiedzaliśmy  olbrzymi pełen zakamarków budynek, rozegraliśmy grę terenową i uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych.  Zabawa, ćwiczenia aktorskie i tworzenie etiud pozwoliły się nam lepiej poznać, doskonalić współpracę w grupie i integrować zespoły klasowe.

Na zakończenie pobytu w Lublinie zjedliśmy posiłek i ruszyliśmy w drogę powrotną do Siedlec, podczas której planowaliśmy następną wycieczkę.

Tekst: Małgorzata Jaroszczyk, zdjęcia: Dorota Kondraciuk, Urszula Borkowska

Skip to content