Wycieczka 1b do Warszawy

8 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 1b wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. W programie wyjazdu była  wizyta w Muzeum Stacja. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej: „Od parowozu do pendolino”. Wspólnie z panią przewodnik szukały odpowiedzi na pytania: ,,Co to jest kolej i z czego się składa? Czym różni się parowóz od lokomotywy spalinowej i elektrowozu? Skąd parowóz bierze wodę, a pendolino prąd ?”.

Następnie młodzi sportowcy z 1b odwiedzili Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych ,,Ja kibic”. Uczniowie wykonali transparenty kibica, stworzyli własny klub i wczuli się w rolę fanów sportowych. Po odbytych zajęciach dzieci z przewodnikiem zwiedziły muzeum. Ekspozycja przybliżyła uczniom sylwetki wielu wybitnych sportowców reprezentujących liczne dziedziny sportu. Ostatnim punktem programu był spacer z przewodnikiem po uliczkach Starego Miasta naszej stolicy w klimacie świątecznych iluminacji. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć.

Tekst i zdjęcia: Paulina Hardej  

Skip to content