Dwa miejsca na podium dla uczennic naszej szkoły w II Siedleckim Festiwalu Piosenki Europejskiej!

Z okazji Europejskiego Dnia Języków 26 września bieżącego roku w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki odbył Festiwal Piosenki Europejskiej. Impreza ta zorganizowana została przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli, Stowarzyszenie ProDeutsch oraz CKiS w Siedlcach i miała na celu popularyzację języków obcych wśród dzieci i młodzieży. Udział w festiwalu wzięli uzdolnieni muzycznie uczniowie siedleckich szkół, którzy wykonywali piosenki w różnych językach obcych, nauczanych w swoich szkołach. Konkurs przeprowadzony był w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimazjalne. Łącznie zaprezentowało się 28 wykonawców.
Nasze gimnazjum reprezentowały dwie wokalistki, uczennice klasy 3c – Julia Jaroszczyk i Magdalena Rosa oraz towarzysząca występowi Magdy grupa taneczna: Oliwia Kruczyńska z klasy 3d oraz Ala Pogorzelska z klasy 3e. Julia i Magda zachwyciły publiczność i jury nie tylko umiejętnościami wokalnymi, ale także poprawnością fonetyczną i interpretacją prezentowanych utworów.

Julia Jaroszczyk za znakomite wykonanie w języku angielskim piosenki Adelle  „Make you feel my love” zdobyła II miejsce. Natomiast Magda Rosa, śpiewała w języku niemieckim. Jej poruszająca interpretacja piosenki „Rette mich” niemieckiego zespołu Tokio Hotel została nagrodzona przez jury III miejscem. Młode piosenkarki w nagrodę otrzymały upominki w postaci książek oraz pamiątkowe dyplomy.

Za przygotowanie uczennic do konkursu, dyplomy i podziękowania otrzymały również panie: Małgorzata Ponikowska, Hanna Będkowska i Julita Byczyńska-Kozioł. Serdecznie gratulujemy sukcesu uczennicom i ich nauczycielkom.

Skip to content