Jasełka bożonarodzeniowe w naszej szkole

25 stycznia 2023 roku uczniowie naszej szkoły z klasy 8a i 8b pod kierunkiem pani Mariny Winogradowej i pani Tatiany Jastrzębskiej po długiej pandemicznej przerwie zaprezentowali bożonarodzeniowe jasełka. 25 uczniów z aktorskim zaangażowaniem przypomniało biblijne wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Młodzież wcieliła się w role Maryi, Józefa, pasterzy, mędrców ze wschodu. Odczytano fragment z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzinach Dzieciątka Jezus. Nie zabrakło aniołów, którzy poprzez taniec wyraziły radość z narodzin Zbawiciela. Były też niegrzeczne diabły i zły Herod. Świetności inscenizacji dodały kolędy i pastorałki w wykonaniu chórku szkolnego oraz indywidualnych solistów pod kierunkiem pani Małgorzaty Rudnickiej. Dekoracje przygotowała pani Aneta Tomaszewska. Za nagłośnienie odpowiadał pan Andrzej Wojtowicz z chłopakami z klasy 7a. O przygotowanie sali zatroszczył się pan Ireneusz Dyć. Wydarzenie na zdjęciach uwieczniła pani Elwira Markowska. Występ cieszył się ogromnym zainteresowaniem szczególnie  wśród najmłodszych uczniów. Na koniec ogromna praca całego zespołu została nagrodzona gromkimi brawami.

tekst: M. Winogradowa, zdjęcia: E. Markowska

Skip to content