Wycieczka klas czwartych do Warszawy

W dniu 1 grudnia 2023r. klasy czwarte razem z opiekunami p. Magdaleną Kozioł, Barbarą Kacprowską i Agnieszką Sollich wyruszyli na wycieczkę do Warszawy.

Celem wycieczki był musical „Kopciuszek” – czyli współczesna interpretacja klasycznej baśni braci Grimm, która zainteresowała zarówno dziewczynki jak i chłopców. Piękna, muzyczna opowieść o tym, co w dzisiejszym świecie powinno być dla nas najważniejsze. Dzieci i nastolatki spędzają mnóstwo czasu w wirtualnym świecie, który kształtuje ich podejście do codziennego życia. Wszystko, co dzieje się w cyberprzestrzeni, przekłada się na rzeczywistość, ze znikomą weryfikacja tego, co jest dobre a co złe. Sława i popularność stają się tam często najważniejsze. Wiedza, talent, uczynność, koleżeńskość czy tolerancja schodzą na drugi plan. Podziw wzbudzają rzesze followersów, a obiektem pożądania są lajki pod zdjęciami i filmikami na Instagramie, Facebooku, czy kanałach Youtube. Internet to również narzędzie niebezpieczne o ogromnej mocy, które niektórzy używają do niecnych celów. O czym nasi uczniowie przekonali się oglądając tą bajkę.

Drugim punktem naszej wycieczki było Muzeum Świat Iluzji czyli inny wymiar rozrywki. Niezwykły świat pozorów, złudzeń i paradoksów. Świat Iluzji to ponad 60 interaktywnych atrakcji: pokoje luster, komnata cieni, galeria Einsteina, kosmiczny tunel i wiele innych niespodzianek optycznych i nie tylko. Wszyscy wyśmienicie się bawili. Oczywiście na koniec nie zabrakło dobrego jedzonka w McDonald. Cali, zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Skip to content