Dzień Dinozaura

26 lutego obchodzony jest Dzień Dinozaura. Nazwa Dinozaur pochodzi z połączenia greckich słów, które w tłumaczeniu daje nam straszny jaszczur. Gady te wyginęły blisko sześćdziesiąt pięć milionów lat temu, po blisko 135 mln lat życia na naszej planecie. Dinozaury nadal jednak przykuwają uwagę naukowców i myślę, że każdego z nas.

Dzieci uwielbiają dinozaury. Kto by nie chciał przenieść się w czasy prehistoryczne, gdzie prym wiodły dinozaury. Zobaczyć jak to było, kiedy ziemia była zieloną puszczą zamieszkałą przez te ogromne okazy. My w naszej świetlicy przenieśliśmy się w świat dinozaurów, rozmawialiśmy na temat tych zwierząt, obejrzeliśmy filmy i zdjęcia w Internecie. Najwięcej radości dostarczyły dzieciom zajęcia plastyczne. Uczniowie wykonali własne dinozaury oraz ich szkielety.

Skip to content