Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych

W dniu 10 lutego w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia edukacyjno-informacyjne na bezpieczeństwa w czasie ferii. Przeprowadzone zostały przez Pana Marcina Piekut kapitana Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Podczas spotkania z dziećmi omówione zostały zasady bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu, zasady zachowania w przypadku znalezienia się na lodzie, wymienione zostały miejsca, gdzie bezpiecznie można bawić się zimą. Pan strażak zwrócił dzieciom uwagę na niebezpieczeństwa związane z zabawą na zamarzniętych akwenach wodnych. Dzieci mogły także zobaczyć i przymierzyć kombinezon ratownictwa lodowego. Uczniowie uczyli się udzielania pierwszej pomocy i mieli też okazję zobaczyć jak działa automatyczny defibrylator zewnętrzny. Urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia.

Skip to content