Nasi mali internauci

Niewątpliwie Internet jest jednym z największych osiągnięć naszych czasów. Dzięki niemu poznanie świata jest w naszym zasięgu w ciągu kilku chwil. Pomaga również w łatwiejszej i szybszej komunikacji. Łatwo jednak zatracić się w tej cyfrowej przestrzeni, dlatego warto dbać o korzystanie z niej w sposób bezpieczny już od najmłodszych lat.  Nie jesteśmy w stanie uchronić dzieci przed wszystkimi potencjalnymi zagrożeniami na jakie się natknął , ale możemy przygotować je na trudne sytuacje i wskazać im właściwe postawy. Dlatego też najmłodsi uczniowie z klasy 1b oraz ich nieco starsi koledzy z 3a i 3b wraz z wychowawcami oraz nauczycielem współorganizującym kształcenie podjęli właśnie takie działania. Poza przekazaną wiedzą, nie zabrakło miejsca na pracę w grupach i kreatywne działania. To były bardzo owocne zajęcia. Trzymamy kciuki za naszych młodych i coraz bardziej świadomych internautów.

Realizacja zajęć: Paulina Hardej, Magdalena Matyszczak, Małgorzata Bieluga
Koordynator zajęć: Patrycja Cabaj

Skip to content