Rozwijamy zainteresowania

W ramach poznawania, rozwijania zainteresowań, zdolności i talentów najmłodsze dzieci z naszej szkoły przystępują do Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Pierwszym etapem jest wykonanie eksperymentów przyrodniczych. Uczniowie wykonują je w domu, pod okiem rodziców oraz w klasie szkolnej z nauczycielami. Wspólne eksperymentowanie odbyło się w klasach pierwszych i trzeciej B.

Dzieci uważnie prowadziły obserwacje, przewidywały efekty, dokonywały weryfikacji postawionych hipotez, wyciągały wnioski. Kształciły komunikację, poszerzały słownictwo, nabywały wiedzę, a także kształciły kompetencje społeczne- współpracę, czekanie na swoją kolej. Wszystkie działania były w formie zabawy, dostarczyły miłych chwil i radości, o czym świadczą uśmiechy na buziach małych odkrywców.

Kolejnym etapem konkursu jest wykonanie testu konkursowego. Trzymamy za wszystkich kciuki i życzymy powodzenia!

Joanna Mendza

Zdjęcia: Joanna Mendza, Angelika Pietrzycka

Skip to content