Klasa 5c na spotkaniu przyrodniczym „Jak polują i co jedzą pająki?”

 14 marca 2023 r. uczniowie klasy 5c pod opieką p. Urszuli Borkowskiej i p. Joanny Mendzy uczestniczyli w spotkaniu tematycznym „Jak polują i co jedzą pająki?”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej we współpracy z Polskim Klubem Ekologicznym Koło „Podlasie” w Siedlcach. W ciekawy świat pająków wprowadził uczniów wykładowca prof. dr hab. Marek Żabka – arachnolog i miłośnik przyrody. W trakcie zajęć edukacyjnych wykładowca przybliżył uczniom nazwy pająków, sposoby polowania oraz odżywiania się pająków. Podczas wystąpienia prowadzący przedstawił prezentację multimedialną ze zdjęciami ukazującymi różnorodność pająków.
Tekst i zdjęcia: Urszula Borkowska, Joanna Mendza

Skip to content