Wizyta żołnierzy amerykańskich w szkole

We wtorek 14 marca br. gościliśmy w szkole żołnierzy amerykańskich z 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. W ramach lekcji języka angielskiego pomagali uczniom szlifować swój ojczysty język. W spotkaniach brała udział młodzież z klas 4-8 wraz z nauczycielami. Przybyła również zastępca naczelnika Wydziału Edukacji Miasta Siedlce Pani Beata Like. Żołnierze przekazali wiele ciekawych informacji na temat pracy w wojsku. Młodzież zadawała gościom pytania dotyczące codziennego życia żołnierzy i ich pracy. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda dzień w życiu żołnierzy, jakie mają zainteresowania i co najbardziej im się podoba w Polsce. Spotkanie było okazją do bezpośredniej rozmowy uczniów z żołnierzami w języku angielskim. Młodzież poradziła sobie doskonale, a jeśli trzeba było, pomagała tłumaczka, która również była obecna przez cały czas. Na zakończenie żołnierze mieli pytania do uczniów oraz przeprowadzili krótki konkurs z nagrodami. Było to niecodzienne i ciekawe doświadczenie, a uczniowie mieli okazję poćwiczyć konwersację.

https://www.youtube.com/watch?v=XoC4w9y6ooo

www.siedlce-zwiedzanie.pl

tekst: M. Olszewska-Silna

zdjęcia: Marian Przeździak, E. Markowska

Skip to content