22 marca – Dzień Wody z PWiK

22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. Celebrowaliśmy go także my uczniowie klasy VIa i VIIIc, którzy wraz z opiekunami p. Agnieszką Sollich i p. Urszulą Borkowską udali się do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Siedlcach do Stacji Uzdatniania Wody. Tegoroczny Światowy Dzień Wody ma na celu przyspieszenie zmian zmierzających do rozwiązania kryzysu związanego z wodą i kanalizacją, a ponieważ woda ma wpływ na nas wszystkich, wszyscy musimy podjąć działania w tym zakresie. Każdy z nas ma wpływ, czasem minimalny, ale jednak istotny, na rozsądne gospodarowanie wodą. My wszyscy – każda rodzina, szkoła i społeczność, pracownicy fabryk i urzędów możemy wpływać na zachowanie dobrej jakości i czystości zasobów wodnych, zmieniając sposób, w jaki korzystamy, konsumujemy i zarządzamy wodą w swoim życiu.

Na miejscu pracownik oprowadził nas po przedsiębiorstwie, pokazał na czym polega praca w wodociągach oraz opowiedział o usługach i działalności tak ważnej instytucji. Dowiedzieliśmy się o uzdatnianiu i oczyszczaniu wody i pod jaki numer dzwonić w razie awarii – 994.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Sollich i Urszula Borkowska

Skip to content