Spotkanie z ornitologiem

22 marca uczniowie klasy 3a, 4a i 4b uczestniczyli w ciekawej i niecodziennej lekcji przyrody w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach, poprowadzonej przez ornitologa, Pana Ireneusza Kaługę –prezesa zarządu Grupy Ekologicznej, a przede wszystkim miłośnika bocianów. Od kilkunastu lat gość spotkania zajmuje się badaniami i czynną ochroną ptaków, a zwłaszcza bociana białego. Angażuje się w ochronę tego gatunku w Polsce, na Ukrainie i Białorusi. W trakcie opowieści wyświetlane były zdjęcia, ukazujące bociany w różnych sytuacjach. Dowiedzieliśmy się między innymi, jaką trasę pokonuje bocian z Polski do RPA i z powrotem. Pan Ireneusz zachęcał uczniów do wzięcia udziału w akcji obrączkowania bocianów. Relacje z działalności Grupy Ekologicznej można na bieżąco obserwować na stronie: www.grupaekologiczna.org.pl

Tekst i zdjęcia: Jolanta Hardej

Skip to content