V Diecezjalny Turniej Piłki Siatkowej

10 listopada 2012r. na obiektach sportowych Publicznego Gimnazjum nr 6 w Siedlcach odbył się V Diecezjalny Turniej Piłki Siatkowej szkół gimnazjalnych i średnich. Wzięło w nim udział ponad 300 osób. Celem zawodów było przybliżenie młodzieży wartości duchowych, propagowanie sportu jako formy rekreacji ruchowej, umożliwienie kontaktu z młodzieżą z terenu całej diecezji oraz propagowanie regionu, miasta Siedlce i Diecezji Siedleckiej.
Turniej rozpoczął się o godz. 9.10 wspólną modlitwą oraz słowem Krajowego Duszpasterza Sportowców ks. Edwarda Plenia SDB oraz Diecezjalnego Duszpasterza Sportowców ks. Tadeusza Lamenta.
W turnieju wystartowało dziewięć zespołów, a wśród nich uczennice naszego gimnazjum pod opieką p. Ewy Gałęzowskiej. Nasze siatkarki w swojej w grupie spotkały się z drużyną Parafii Narodzenia MB w Białej Podlaskiej i wygrały 2:0, natomiast z rywalkami z Parafii Gończyce po zaciętej walce przegrały 2:1. W ostatecznej kwalifikacji zajęliśmy VI miejsce.

Kategoria  Gimnazjum: dziewczęta
1. Parafia Gończyce
2. Parafia Żelechów
3. Parafia Łaskarzew I
4-6. Parafia Łaskarzew II, Parafia NMP Matki Kościoła w Łukowie i Parafia Katedralna w Siedlcach  I
7-9. Parafia w Okrzei, Parafia Katedralna w Siedlcach II i Parafia Narodzenia MB w Białej Podlaskiej

P. Ewa Gałęzowska serdecznie dziękuje księdzu doktorowi Sławomirowi Bylinie za zaproszenie na turniej oraz swoim siatkarkom: Juli Wojtowicz 3c, Wioletcie Wołoszczce 2a, Weronice Sałacie 2a, Wiktorii Sokołowskiej 2e, Klaudii Kulikowskiej 2e, Paulinie Gorzkowskiej 3g, Zuzannie Kiepuszewskiej 2f, Agacie Rodziewicz 2a, Emilii Gnat 2a, Magdalenie Jakimiak 1c, Magdalenie Wójciuk 2e, Latfie Akubalti 2a, Kindze Mikołajczuk 2a za trud i wysiłek w walce sportowej oraz godne reprezentowanie Parafii Katedralnej w Siedlcach.

Ze sportowym pozdrowieniem!

W V Diecezjalnym Turnieju Piłki Siatkowej szkół gimnazjalnych i średnich trochę więcej niż dziewczętom udało się osiągnąć drużynie chłopców klasy 3f, którzy zajęli w klasyfikacji generalnej 2. miejsce, nieznacznie, bo 2:1, przegrywając w finale z PG4.
Wszystkich poprzednich rywali gromili po 2:0, wychodząc zdecydowanie z 1. miejsca w grupie. Turniej był bardzo sympatyczną imprezą, który traktowaliśmy również jako etap przygotowań do rozgrywek szkolnych.
SKŁAD DRUŻYNY :
1. Marcin Talacha
2. Michał Kokoszkiewicz
3. Jakub Liniewicz
4. Jakub Trochym
5. Mateusz Piątek
6. Adam Dudek
7. Jakub Duraj
8. Konrad Borkowski

Oprócz pierwszej reprezentacji szkoły wytrwała również druga ekipa złożona  z „debiutantów”, klasy sportowej 1c. Chłopcy, pomimo że był to pierwszy start i mieli rywali z wyższych roczników , przegrali, ale zaprezentowali bardzo ambitną postawę, co optymistycznie rokuje na przyszłość.

M. Filimoniuk

Skip to content