Konkurs z języka angielskiego

Powoli kończy się rok 2012, który był rokiem Karola Dickensa. W tym roku przypadła 200 rocznica urodzin tego wielkiego pisarza. Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie poświęconym Karolowi Dickensowi. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach:
1. Przygotowanie prezentacji w programie PowerPoint o życiu i twórczości pisarza (biografia, najważniejsze powieści oraz ciekawe fakty z jego życia). Można również przygotować książeczkę internetową w programie FLASH PAGE FLIP. Ilość slajdów musi być parzysta np. 6. Informacji o programie FPF udziela p. M.Ponikowska. Termin oddania prac do 10 grudnia.
2. Konkurs wiedzy o Karolu Dickensie – czasy, w jakich żył i tworzył, jego powieści i ich główni bohaterowie, życiorys pisarza. Obowiązkowa jest znajomość jego dwóch powieści – „Opowieść wigilijna” i „Przygody Oliviera Twista”. Książki można przeczytać w wersji oryginalnej lub po polsku. Konkurs odbędzie się w styczniu 2013 roku (dokładny termin podany zostanie po etapie 1).

Zapisy u wszystkich nauczycieli języka angielskiego.

                                                                                                         M. Walęcka, M.Ponikowska

Skip to content