Algorytmy, Skriware i #LaboratoriaPrzyszłości

W czwartek 13 kwietnia uczniowie klasy 3b uczestniczyli w „Lekcji Pokazowej” przeprowadzonej przez Trenera firmy Skriware. W praktyczny i zrozumiały sposób dzieci zostały wprowadzone w świat algorytmów. Uczniowie przekonali się, że na co dzień z nich korzystają nie uświadamiając sobie tego. Trzecioklasiści pod kierunkiem eksperta ułożyli kilka algorytmów np.: mycia zębów, czytania, pisania. Za pomocą krótkich i precyzyjnych komend doprowadzili prowadzącego – pana Pawła z jednej części sali do pudełka z klockami stojącego w drugiej części sali na biurku. Zadanie przypominało sterowanie robotem. Główną częścią zajęć było stworzenie trójwymiarowego pieska za pomocą klocków edukacyjnych SkriKit. Uczniowie pracowali w grupach według ściśle określonych zasad. Wspólne konstruowanie stało się przestrzenią do rozwijania umiejętności współpracy, sprawności manualnej, myślenia i wyobraźni przestrzennej. Niezbędna okazała się zdolność planowania i koncentracja. „Lekcja Pokazowa” bardzo podobała się naszym trzecioklasistom.

Zajęcia obserwowała Pani Dyrektor Magdalena Olszewska-Silna, koordynatorzy projektu Laboratoria Przyszłości, nauczyciele naszej szkoły i innych siedleckich „podstawówek”.

Skip to content