Spotkanie z podróżnikiem

Lekcja geografii inna niż wszystkie –

21 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem, który opowiadał o swojej podróży do Indii. Przedstawił wiele pasjonujących szczegółów na temat tego niezwykłego państwa. Oto co zafascynowało słuchaczy:

Lena kl. 2b

Pan podróżnik opowiadał nam, jak był w Indiach. Mówił o świętych krowach. Było mega fajnie!

Ala kl. 4a

Najbardziej na spotkaniu z podróżnikiem podobało mi się, że krowy są święte i nie można ich bić, przepychać ani trącać. Jak nie było kogoś stać na pastę do zębów, to obrywał korę z magicznego, zdrowego drzewa i mył nią zęby.

Lena kl. 5b

Spotkanie z podróżnikiem wywarło na mnie bardzo duże wrażenie. Dowiedziałam się, jak żyją ludzie w Indiach. Zaskoczyło mnie to, że w tym kraju nie używa się papieru toaletowego. Bardzo spodobały mi się stroje indyjskie. Ciekawostką jest to, że sari można nałożyć na różne sposoby.

Miłosz kl. 8a

Na spotkaniu z podróżnikiem najbardziej podobała mi się opowieść o jego pierwszych wrażeniach. Nie mają tam śmietników, więc odpadki są wyrzucane na ulicę i dlatego panuje smród.

Wiktoria kl. 8a

Podróżnik opowiadał z wielką pasją i w ciekawy sposób. Spotkanie wzbogacone było obszernym materiałem fotograficznym i licznymi ciekawostkami. Dużą atrakcją okazało się przywiezione z Indii sari, które było do dyspozycji uczestników.

Jak wynika z przytoczonych wypowiedzi, spotkanie wzbogaciło wiedzę uczniów na temat Indii o niezwykłe dla nich fakty.

Spotkanie odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach.

Kolejne spotkanie za rok.

Skip to content