Ostatnia prosta, rzucajmy się…

Dnia 25 kwietnia bieżącego roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 odbył się przedostatni turniej międzyklasowy w DWA OGNIE, zaliczany do klasyfikacji na „Najlepsza Klasę”.

Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn. Turniej rozegrany został w dwóch grupach, gdzie dwa najlepsze zespoły z obu grup zagrały ze sobą w półfinałach. Do rozstrzygnięcia, która drużyna zasłużyła na laur zwycięstwa, potrzebnych było rozegranie 10 pojedynków.

W pojedynku o trzecie miejsce klasa 8a, pomimo mizernego początku meczu, strat kilku punktów już w początkowej fazie pojedynku, w miarę upływu czasu dzięki lepszemu przygotowaniu fizycznemu odrobiła straty i wyszła na prowadzenie co pozwoliło jej pokonać klasę 5c.

W meczu o pierwsze miejsce nie brakowało efektownych obron, doskonałych zagrań taktycznych i nieustannych zmian wyniku raz na jedną raz na drugą stronę. Ostatecznie po niezwykle zaciętym meczu klasa 5a okazała się lepsza o jeden punkt od klasy 7a i to ona stanęła na pierwszym miejscu podium.

Przed ostatnim turniejem w klasyfikacji generalnej prowadzi klasa 7a przed 5a. Obie z tych drużyn mają szansę na ostateczne zwycięstwo w całym cyklu rozgrywek na „ Najlepszą klasę” gdyż dzieli je 14 punktów różnicy a do rozegrania został jedynie turniej w tradycyjną polską grę, jaką jest „ Palant”.

Ostatnie zawody z naszego cyklu turniejów, punktowane są podwójnie, stwarza to możliwość do zajęcia bardzo dobrego miejsca dla każdej klasy. Wystarczy zapisać drużynę, przyjść na turniej, pokazać sportowy charakter i grać aby wygrać.

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkie chętne klasy do uczestnictwa w ostatnim turnieju rozgrywek międzyklasowych w tym roku szkolnym.

Każdy szczęściu dopomoże, każdy przecież wygrać może.

Tekst i zdjęcia: I. Dyć

Skip to content