Charlie the King

21 kwietnia 2023r. uczniowie klas 5a, 5b, 5c oraz 6a wraz z opiekunami: p. Patrycją Cabaj, p. Dorotą Kondraciuk, p. Elwirą Markowską oraz p. Weroniką Paczuską, uczestniczyli w interaktywnym przedstawieniu teatralnym, pt. „Charlie, the King” w ramach Europejskiego Programu Edukacyjnego „Nauka bez granic”. Spektakl wyreżyserowany przez Simeona Wrena, absolwenta Royal Academy of Music and Drama w Szkocji, był świetną okazją do poznania członków rodziny królewskiej, ważnych osobowości ze świata polityki, sportu oraz sceny muzycznej, a także specyfiki oraz stereotypów o Wielkiej Brytanii.

Po spotkaniu teatralno – językowym udaliśmy się do Łazienek Królewskich, zwanych „najszczęśliwszym miejscem Warszawy”, gdzie mogliśmy podziwiać letnią rezydencję króla Stanisława Augusta, stworzoną z klasycystycznych zabytków oraz historycznych ogrodów. Mogliśmy tam odpocząć, obserwując przyrodę, oraz zobaczyć takie perły europejskiej architektury, jak: Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię, Pałac Myślewicki, czy też malowniczo położony Amfiteatr.

Zanim się spostrzegliśmy wycieczka dobiegła końca. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Tekst: W. Paczuska, zdjęcia: E. Markowska

Skip to content