XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny w SP nr 1 w Siedlcach. Poczęstuj się Słowem Bożym.

Biblia – księga nad księgami. Słowo Boże, które Bóg nam ofiarował. Wielkie dzieło literackie.  Od wieków inspiruje artystów, pisarzy, malarzy. Drogowskaz życiowy. List miłosny Boga do człowieka.

W dniach od 23 do 29 kwietnia br. przeżywaliśmy XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku w centrum była Ewangelia wg św. Jana. 27 kwietnia katecheci zaprosili posiadaczy Pisma Świętego, aby uczniowie naszej szkoły przeżyli dzień z Biblią. Wszyscy chętni zostali zaproszeni do poczęstowania się Słowem Bożym – przyjęcia w darze wylosowanego fragmentu z Ewangelii wg św. Jana. Być może te pojedyncze zdania wydrukowane ma małych karteczkach staną się początkiem regularnej lektury Pisma Świętego, aby Słowo Boże, które jest tam zawarte, wyjaśniało i oświecało nasze życie osobiste i wspólne.

Tekst i zdjęcia: M. Winogradowa

Skip to content