Edukacja wczesnoszkolna odświętna

Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni, nazywany także Wielkim, 3 maja 1791 r. Ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, znanej jako Konstytucja 3 maja. Uczniowie klas I – III w ramach obchodów tego święta obejrzeli filmy edukacyjne, prezentację multimedialną, uczyli się wierszy na pamięć, wykonali prace plastyczne: flagę, orła, plakaty, grali w gry edukacyjne, rozwiązywali zagadki, quizy o symbolach narodowych i patriotyzmie, uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich o tematyce patriotycznej, śpiewali piosenki, wykonali lapbooki, a podczas wycieczek zwracali uwagę na odświętny wystrój naszego miasta. Tego dnia wszyscy uczniowie byli ubrani w stroje galowe.

Tekst: Beata Pniewska

Zdjęcia: M. Bieluga, P. Hardej, B. Pniewska

Skip to content