Sukcesy na zawodach lekkoatletycznych

W dniu 11.05.2023 na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Prusa 6 odbyły się zawody powiatowe w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców rocznika 2008/2009.

Naszą szkołę pod opieką pani Ewy Sławińskiej i pana Pawła Kuligowskiego reprezentowało trzynastu uczniów, którzy wystartowali prawie we wszystkich konkurencjach.

Największe sukcesy osiągnęli Mikołaj Wielogórski 8a, który w biegu na 1000 metrów nie miał sobie równych i z czasem 2,52 s uplasował się na najwyższym stopniu podium, awansując na zawody międzypowiatowe.

I miejsce i awans na region uzyskała sztafeta olimpijska chłopców w składzie Kacper Piskorz 8a, Mikołaj Wielogórski 8a, Filip Szlachta 8c i Dominik Osipowicz 8a.

W kategorii dziewcząt Antonina Janusz z klasy 8c wygrała konkurs pchnięcia kulą i również awansowała do dalszego etapu.

Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na zawodach międzypowiatowych.

tekst i zdjęcia: E. Sławińska, P. Kuligowski