Więzienie – stracony czas

Oby czas nie był stracony… 21 listopada bieżącego roku klasy 3a i 3b, w ramach programu „Więzienie-stracony czas” uczestniczyły w wycieczce do siedleckiego zakładu karnego, który do tej pory mogły oglądać tylko z zewnątrz. Ten charakterystyczny budynek, znajdujący się niestety w centrum miasta, intryguje nie tylko młodzież. Coroczne, zimowe dekoracje w formie (paradoksalnie) aniołów, stojące przed budynkiem zmuszają do myślenia.
Po przekroczeniu bram więzienia, obejrzeliśmy budynek od wewnątrz! Bardzo ciekawy był film, w którym wystąpili m.in. uczniowie II LO w Siedlcach. Ukazano w nim trudne życie więźniów, ich myśli, przeżycia. Wysłuchaliśmy też prelekcji p. Marty Kuźmy-wychowawcy w tym ośrodku. Mieliśmy możliwość rozmowy na temat skutków bezmyślnych zabaw młodzieży. Tak naprawdę nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że tak łatwo jest zejść na niewłaściwą drogę, ale trudno z niej powrócić.Czas spędzony na tej wycieczce, nie był dla nas czasem straconym.

Skip to content