Lekka Atletyka – złoto na regionie!!!

W dniu 19.05.2003 na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Prusa 6 odbyły się zawody lekkoatletyczne regionu siedleckiego szkół podstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców rocznika 2008/09.

Pod opieką pani Ewy Sławińskiej i pana Pawła Kuligowskiego szkołę naszą reprezentowało pięcioro uczniów, zdobywców medali etapu miejskiego tj.

Antonina Janusz 8c w pchnięciu kulą, Mikołaj Wielogórski 8a w biegu na 1000 m oraz sztafeta olimpijska chłopców w składzie Kacper Piskorz 8b 800 m, Mikołaj Wielogórski 400m, Filip Szlachta 8c 200 m i Dominik Osipowicz 8a 100 m.

Mikołaj Wielogórski wygrał swój bieg na średnim dystansie 1000 m i z czasem 2.45 s został złotym medalistą regionu, awansując na Mazowsze.

To samo miejsce i ten sam kolor medalu przypadł sztafecie olimpijskiej chłopców, którzy z czasem 4.00.00 uzyskali również awans na igrzyska mazowieckie,które w tym roku odbędą się w Warszawie 6 czerwca.

Medalistom gratulujemy i życzymy sukcesów na  zawodach najwyższego etapu w naszej stolicy.

Tekst zdjęcia: P. Kuligowski