Wycieczka klas V do Liwu

19 maja 2023 r. uczniowie klas 5b i 5c wraz z opiekunami: p. Dorotą Kondraciuk, p. Justyną Karwowską, p. Urszulą Borkowską, p. Joanną Mendzą uczestniczyli w wycieczce do Liwu – malowniczej wsi nad rzeką Liwiec. Wyjazd został zorganizowany w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, którego celem jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego w formie zorganizowanych grup.  Program umożliwia korzystanie z biletów wstępu za symboliczną złotówkę do mazowieckich instytucji kultury, dla których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Podczas pobytu w Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie uczniowie zostali zapoznani z historią Zamku, poznali różne rodzaje broni i uzbrojenia, obejrzeli ekspozycję główną, piwnice, weszli na wieżę oraz uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Mikołaj Kopernik – opowieść o życiu i dziele”.

Tekst: Urszula Borkowska; zdjęcia: Dorota Kondraciuk, Joanna Mendza

Skip to content