Leśni tropiciele

Uczniowie klas 1a, 2a, 2b i 3b wybrali się na lekcje przyrody do lasu. Pod kierunkiem swoich wychowawczyń oraz animatorek z Osady Przygoda odkrywali tajemnice, które kryje w sobie ten bogaty ekosystem. Zagadki, szyfry i przyrodnicze wyzwania zachęcały dzieci do poznawania budowy lasu przede wszystkim poprzez bezpośrednie obserwowanie jego mieszkańców. Podczas warsztatów przyrodniczych był także czas na zabawę, integrację i kreatywność. Miarę radości dopełniły konne przejażdżki i wspólne ognisko. Nasi młodzi tropiciele wrócili z wycieczki dotlenieni, zrelaksowani i ubogaceni spotkaniem z leśną społecznością.

Tekst: M. Bieluga
Zdjęcia: M. Bieluga, K. Klimczyk, A. Pietrzycka, M. Ostojska, B. Pniewska, A. Tomczyk-Gajewska