Złoto i brąz na XXV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w LA

W dniu 06.06.2023 na stadionie lekkoatletycznym ,,Podskarbińska” w Warszawie odbyły się XXV Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców rocznika 2008/09.

Finaliści wszystkich dyscyplin biegowych i technicznych z regionów spotkali się w stolicy, by rozegrać zawody finałowe na szczeblu wojewódzkim.

Szkołę naszą pod opieką pana Pawła Kuligowskiego reprezentowała finałowa sztafeta olimpijska chłopców w składzie Kacper Piskorz 800m, Mikołaj Wielogórski 400 m, Filip Szlachta 200m, Dominik Osipowicz 100m.

I tu, jak i w zawodach powiatowych i regionalnych sztafeta nasza stanęła na podium,tym razem na stopniu najniższym, gdzie wcześniej sięgnęła dwa razy po złote krążki.

Ponad to Mikołaj Wielogórski jako złoty medalista w biegu na 1000 m z regionu i miasta Siedlce, również na tym dystansie wywalczył złoty medal i mógł się cieszyć ze zdobycia mistrzostwa na Mazowszu.

Wszystkim naszym sportowcom z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej, gdyż niestety jako uczniowie klasy ósmej, opuszczą niedługo mury naszej szkoły, nad czym bardzo ubolewamy.

Tekst i zdjęcia: P. Kuligowski

Skip to content