Ssaki naszych lasów

Dnia  09.11.2012r. odbył się konkurs wiedzy przyrodniczej „Ssaki naszych lasów”, organizowany przez Nadleśnictwo Siedlce.  Jego celem było poszerzenie wiedzy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów o różne zagadnienia z dziedziny ekologii oraz umiejętność rozpoznawania ssaków żyjących w polskich lasach.
Do konkursu przystąpiło w sumie ok. 200 uczniów z gimnazjów i ok. 100 uczniów ze szkół podstawowych. Po rozwiązaniu testu, składającego się z zadań zamkniętych i otwartych, można było przystąpić do rozpoznawania gatunków zwierząt.
Dnia 14.12.2012r. odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu, oraz wręczenie nagród w postaci dyplomów oraz książek o tematyce leśnej. Wśród laureatów, znalazły się trzy uczennice  z naszej szkoły.
Gabriela Haładaj kl.3c – II miejsce
Weronika Kurowska kl. 3e – III miejsce
Milena Pogonowska kl.3e – V miejsce

Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content