Warsztaty poetyckie

11 maja 2023r. chętni uczniowie z klas ósmych uczestniczyli w warsztatach poetyckich prowadzonych w naszej szkole przez członków Siedleckiej Grupy Literackiej WITRAŻ działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Barbara Maksymiuk i pan Krzysztof Tomaszewski oraz Wiktoria Księżopolska – absolwentka naszej szkoły (tegoroczna maturzystka), dla której kilkuletnia przygoda z WITRAŻEM rozpoczęła się właśnie od udziału w podobnych warsztatach szkolnych.

Uczniowie, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym przedsięwzięciu, mieli okazję spróbować swoich sił i poczynić pierwsze kroki w tworzeniu prób poetyckich i literackich. Okazało się, że nasza młodzież jest bardzo zdolna, twórcza i kreatywna. Podczas dwugodzinnych warsztatów powstały wiersze, które zachwyciły naszych gości a ich autorzy zostali zaproszeni do dalszej współpracy z grupą poetycką.

Warsztaty zorganizowały nauczycielki języka polskiego – p. Małgorzata Jaroszczyk i p. Jolanta Batok

Skip to content