Piątoklasiści na wycieczce w Toruniu

W dniach 13 – 14 czerwca piątoklasiści uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Torunia.

Pierwszego dnia, po kilkugodzinnej podróży, dotarliśmy do miasta, w którym urodził się Mikołaj Kopernik. Czekał tam na nas przewodnik przebrany w strój Krzyżaka. Podczas 4-godzinnego zwiedzania zabytków Starego Miasta poznaliśmy wiele legend i mitów o Toruniu. Kolejnym punktem programu był pobyt w Żywym Muzeum Piernika i udział w warsztatach wypieku pierników.

Drugiego dnia odwiedziliśmy toruńskie Planetarium oraz dwie interaktywne wystawy:

Baza MARS#17 i Geodium. Pierwsza z nich przeniosła nas w interaktywną przestrzeń zaaranżowaną w formie bazy kosmicznej, druga była poświęcona Ziemi jako planecie. Mieliśmy też czas wolny, aby kupić pamiątki i pyszne pierniki, bez których nie wypadałoby wracać do domu.

Wycieczka była okazją do oderwania się od szkolnych obowiązków oraz do integracji kolegów i koleżanek z różnych klas.

Tekst: Małgorzata Jaroszczyk, zdjęcia: Urszula Borkowska

Skip to content