III Piknik Rodzinny w SP 1 w Siedlcach

Tradycyjnie w czerwcu w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. W dniu 17 czerwca, w sobotę, zapanowała radosna, rodzinna atmosfera. Bogaty program imprezy, mimo pochmurnej aury pogodowej, sprawił, że na imprezę licznie przybyli uczniowie, rodzice oraz goście.

Uroczystość rozpoczęła się na sali gimnastycznej, gdzie pani Dyrektor Magdalena Olszewska – Silna powitała przybyłych gości: Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Roberta Chojeckiego, prezesa Zarządu PTTK Annę Kirchner, artystę plastyka, kawalera Orderu Uśmiechu Mirosława Greluka, przewodniczącą Rady Rodziców Magdaleną Dołęgę, uczniów i ich rodziny oraz złożyła piękne życzenia:

Kochane dzieci, życzę Wam, żeby nigdy nie brakło Wam energii do zabawy, abyście zawsze mieli dużo powodów do radości i uśmiechu, a Wasze życie było lepsze i bardziej słodkie, niż wszystkie słodycze, które do tej pory zjedliście!

Papież Jan Paweł II nieustannie podkreślał, że największe szczęście daje rodzina. Rodzina jest największym skarbem narodów, życie całych społeczeństw, narodów, państw, kościoła zależy od tego, czy rodzina jest pośród nich prawdziwym środowiskiem życia i środowiskiem miłości.

Życzę, aby to dzisiejsze spotkanie było niecodzienną okazją do wspólnej zabawy oraz aktywnie spędzonego czasu wspólnie z rodziną, ponieważ pozytywne relacje w rodzinie sprzyjają rozwojowi dziecka, kształtują jego postawę i stosunek do ludzi w dorosłym życiu.

Następnie uczniowie klasy 2a wystąpili z przedstawieniem (scenariusz i reżyseria p. Karolina Klimczyk) pt. „Z wizytą u Aleksandry Ogińskiej”, dzięki któremu poznaliśmy legendę o siedleckim Jacku.

Kolejnym punktem programu było rozdanie nagród i dyplomów w dwóch międzyszkolnych konkursach plastycznych. Pierwszy odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika i Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego „Aleksandra Ogińska w Siedlcach przyszłości”. Drugi – zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Okulistyki – „OczyWiście – dbam o wzrok” .

Dzięki wspaniałym sponsorom firmie Comline, firmie Lama Glama oraz Panu dr n. med. Cezaremu Jaroszewiczowi Prywatny Gabinet Okulistyczny MedHome laureaci i wyróżnieni w konkursach otrzymali ciekawe i cenne nagrody.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć muzyki. Mogliśmy usłyszeć piękne interpretacje piosenek w wykonaniu uczennic klasy 2a: Barbary Wereszczyńskiej „Chrapu, chrap” oraz Inessy Chojeckiej i Zuzanny Kruszewskiej „Latawce, dmuchawce, wiatr”. Całość zakończył niesamowity pokaz baniek mydlanych w wykonaniu pani Eweliny Muchy firma „Animacje, że Mucha nie siada”.

W plenerze czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez nauczycieli szkoły i gości reprezentujących różne instytucje z naszego miasta. Zabawy ruchowe, dmuchana zjeżdżalnia, basen z kulkami, maraton zumby i rodzinne konkurencje sportowe, dostarczały mnóstwa emocji i integrowały najmłodszych wraz z ich rodzicami. Olbrzymim zainteresowaniem dzieci cieszyły się stałe atrakcje naszych pikników: loteria fantowa, tatuaże, malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną oraz wspólne robienie mega baniek mydlanych. Nasi uczniowie mieli także możliwość zapoznania się z elementami sportu rugby. Pokazy te prowadzili zawodnicy MKS Pogoń. W naszym kąciku plastycznym mali i duzi artyści tworzyli obrazy tuszem i nicią lawowane akwarelami. Podczas pikniku można było także zaprojektować własną torbę zakupową. Firma Mały Inżynier zaprezentowała pokazy robotyki i eksperymenty dla dzieci. W trakcie imprezy w kąciku Caritas Diecezji Siedleckiej goście mogli podziwiać dzieła rękodzielnicze oraz ozdobić farbami rzeźby. Dla miłośników relaksu i miłych wspomnień biblioteka szkolna przygotowała piknik czytelniczy oraz fotobudkę. Nie lada frajdą dla najmłodszych był pokaz wozu strażackiego i radiowozu policyjnego, a także pokaz tresury psa służbowego. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko przygotowane przez żołnierzy 18. Batalionu Dowodzenia w Siedlcach, Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz Nadleśnictwa w Siedlcach.

Rozkoszą dla podniebienia były domowe wypieki przygotowane przez uczniów i ich rodziców, sprzedawane za symboliczną złotówkę przez Szkolny Klub Wolontariatu oraz lody, wata cukrowa, gofry i dania serwowane z food trucka.

Na Pikniku nie mogło zabraknąć młodych dziennikarzy ze szkolnej gazety ,,Galaktyka”, którzy przeprowadzali krótkie wywiady z uczestnikami tego radosnego wydarzenia. Wszyscy twierdzili, że świetnie się bawią, jest wiele atrakcji dla dzieci. Najmłodszym najbardziej podobały się przysłowiowe dmuchańce, nieco starsi z zaciekawieniem oglądali pod mikroskopem nogę komara lub przekrój pieczarki. Kolorowe tatuaże cieszyły młodsze dzieci, ale również ósmoklasistów.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach gorąco dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji III Pikniku Rodzinnego oraz gościom za przybycie i aktywne uczestnictwo. Wsparcia szkolnemu przedsięwzięciu udzielili: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, Komenda Miejska Policji w Siedlcach, żołnierze 18. Batalionu Dowodzenia w Siedlcach, Nadleśnictwo w Siedlcach, MKS Pogoń Siedlce, firma „Mały Inżynier”, firma „Leśne Klimaty”, firma „Animacje, że mucha nie siada”,

Do zobaczenia na kolejnym Pikniku za rok.

tekst: K. Klimczyk, M. Kulicka

foto: E. Markowska