Koncert kolęd i pastorałek

8 stycznia 2013 roku w murach naszej szkoły odbył się uroczysty koncert. Publiczność – uczniowie klas pierwszych – mogła poznać historię i rodowód najpiękniejszych kolęd polskich i zagranicznych oraz ponownie poczuć atmosferę niedawno minionych świąt Bożego Narodzenia. W repertuarze znalazły się głównie kolędy w różnych aranżacjach i opracowaniach, ale nie zabrakło też ciekawych utworów muzyki klasycznej i popularnej.

Zagrali i zaśpiewali najzdolniejsi muzycznie uczniowie naszego gimnazjum. Wszyscy zgromadzeni mogli usłyszeć, jak brzmi muzyka wykonana na skrzypcach, altówkach, fletach poprzecznych, kontrabasie, klarnecie oraz pianinie.
Na początku chór szkolny zaśpiewał utwór o tematyce świątecznej, a następnie dwie kolędy w opracowaniu na trzy głosy. Na zakończenie Wiktoria Nasiłowska i Olga Ślepowrońska przy wtórze pianina i skrzypiec zaśpiewały kolędę „Z narodzenia Pana”. W koncercie wystąpili również Anna Kożuchowska, Mateusz Konopka, Aleksandra Fiuk, Arkadiusz Lewczuk, Adrianna Sarnowiec, Robert Goławska, Patrycja Czapska, Agnieszka Bajdecka, Maria Kurkus, Patrycja Kucharek, Dominika Komorowska.
Uroczystość prowadziła Oliwia Kruczyńska, a tę prawdziwą ucztę dla ducha przygotowała wraz z uczniami pani Małgorzata Rudnicka. Przygotowała rzecz jasna koncertowo – dodaje p. J. Chomacka.

Skip to content