Tydzień w kolorach w klasach 1-3

W dniach 12–16 czerwca 2023 odbyła się III Edycja Tygodnia Kolorów. Celem akcji była integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności współdziałania i współpracy w grupie rówieśniczej.

Zabawa polegała na tym, aby uczniowie każdej klasy w danym dniu założyli bluzeczki, spodenki, spódniczki, skarpetki w określonym kolorze wg harmonogramu:

PONIEDZIAŁEK – KOLOR CZERWONY

Na szkolnych korytarzach zagościła czerwień. Jest to intensywny kolor. W naszej szkole symbolizował on miłość i radość bycia razem. W tym dniu mówiliśmy coś miłego drugiej osobie.

WTOREK – KOLOR ŻÓŁTY

We wtorek dominował kolor żółty. To jeden z najbardziej popularnych kolorów. Barwa ta ma charakter pozytywny. Żółty kojarzy nam się z ciepłem, latem i wakacjami. Zabraliśmy ze sobą w tym dniu kapelusze i słoneczne okulary J

ŚRODA – KOLOR NIEBIESKI

W środę królował kolor niebieski. Kojarzy się z otwartą przestrzenią, wodą, morzem i niebem. W tym dniu wszyscy przynieśliśmy butelkową wodę do picia.

CZWARTEK – KOLOR ZIELONY

W czwartek na szkolnych korytarzach zagościł kolor zielony. Zieleń kojarzy się przede wszystkim z życiem, harmonią i naturą. W tym dniu byliśmy na spacerze.

PIĄTEK- KOLOR BIAŁY

Piątek to ostatni dzień Tygodnia w Kolorach. Biały symbolizuje czysty umysł i kreatywność. W tym dniu zaskoczyliśmy rodziców i przygotowaliśmy im niespodziankę.

TYDZIEŃ W KOLORACH okazał się bardzo dobrym sposobem na integrację zespołów klasowych. Nasyceni energią barw zyskaliśmy nowe siły, by z uśmiechem czekać na wakacje 2023! 

Koordynatorzy serdecznie dziękują uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za udział w akcji.

Tekst: P. Hardej

Zdjęcia: P. Hardej, B. Pniewska, M. Ostojska

Skip to content