Sonda uliczna – debiut dziennikarski uczniów klasy 3b

Uczniowie klasy 3b, wspólnie z wychowawczynią p. Małgorzatą Bielugą i p. Katarzyną Buzuk  – nauczycielem plastyki, włączyli się w realizację edukacji patriotycznej poprzez nagranie sondy ulicznej. Do realizacji tej ciekawej formy filmowej wykorzystali kamerę i statyw z programu Laboratoria Przyszłości. Pracę w terenie poprzedziły warsztaty szkolne, podczas których dzieci opanowały techniczną stronę pracy nad sondą uliczną – obsługę sprzętu, zasady pracy z mikrofonem oraz merytoryczną dotyczącą pracy nad tematem. Ten etap przygotowań zakończyły rozmowy o patriotyzmie i przeprowadzenie ćwiczeniowej sondy między sobą. Tak przygotowani technicznie i merytorycznie ruszyli, by poznać opinie siedlczan na temat patriotyzmu. A o co jeszcze pytali?

Wielkie brawa dla trzecioklasistów, którzy po raz pierwszy stawili czoła dziennikarskiemu wyzwaniu.
Dziękujemy p. Katarzynie Buzuk, która sprawowała opiekę merytoryczną nad wydarzeniem.

Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy.

Tekst: K. Buzuk
Montaż i realizacja sondy: Małgorzata Bieluga

Skip to content