Uroczyste wręczenie nagród w konkursie fotograficzno-językowym „Jestem stąd”

„Staraj się pokazać to, czego bez Ciebie, nikt by nie zobaczył.” Robert Bresson

W VI edycji konkursu fotograficzno-językowego „Jestem stąd” zorganizowanego przez cztery siedleckie instytucje: Szkołę Podstawową nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Muzeum Regionalne oraz Fundację Rozwoju i Edukacji „Skrzydła” wzięło udział 83 uczniów ze wschodniej części województwa mazowieckiego. Tematem ich prac było ukazanie niematerialnego dziedzictwa kulturowego naszego regionu zaprezentowanego w formie obrazu, tekstu w języku polskim, a także w wybranym języku obcym. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 22 czerwca 2023 r. w siedzibie MSCDN w Siedlcach.

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

W kategorii I dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej Kacper Pik zdobył I miejsce za wykonanie zdjęcia, pt. „Wiosna u babci”, natomiast III miejsce zajęły ex aequo 3 prace: „Babcia Ula, strażniczka wiary” – autorka Maja Krupa, „Łączą nas wspólne miejsca” – fotografię wykonała Antonina Księżopolska oraz „Rodzinne kolędowanie” – praca zaprezentowana przez Maję Ochnik. Opiekunem wymienionych uczniów była ich wychowawczyni p. Paulina Hardej.
W kategorii II dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej zdjęcie Wiktorii Kurowskiej, pt. Święconka – jeden z ważniejszych elementów Świąt Wielkanocnych” zostało opublikowane w albumie cyfrowym (opiekun: p. Barbara Kacprowska).

Serdecznie gratulujemy młodym fotografom oraz ich opiekunom życząc dalszych, twórczych sukcesów. Zachęcamy do obejrzenia prac utalentowanych, młodych artystów.

Nagrodzone i wyróżnione prace dostępne są w cyfrowym albumie Jestem stąd 2023 na stronie internetowej Jestem stąd 2023 – wystawa pokonkursowa

Skip to content