XI Rajd Rowerowy za nami

Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Siedlcach wspólnie z Miastem Siedlce była organizatorem XI Rajdu Rowerowego do leśniczówki w Balach. Rajd odbył się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, którego głównym celem jest zachęcanie do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń.
15 września 2023 r. o godzinie 8.30 na boisko naszej szkoły przyjechali młodzi rowerzyści z siedleckich szkół podstawowych oraz średnich. Wszystkich przybyłych powitali Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Olszewska-Silna oraz Pan Andrzej Wojtowicz. Młodzi cykliści wysłuchali wypowiedzi Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Pana Radosława Strzalińskiego o bezpieczeństwie podczas wycieczek rowerowych.
Rowerzyści w eskorcie policji wyruszyli w niełatwą drogę do leśniczówki. Na miejscu na strudzoną młodzież czekał ciepły posiłek. Po ciekawej pogadance o zwyczajach łowieckich wszyscy udali się bezpiecznie do Siedlec.
Kolejny rajd rowerowy przeszedł do historii naszej szkoły. Zapraszamy za rok !!!!

tekst: K. Klimczyk

zdjęcia: I. Dyć

Skip to content