„SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2023” ŁĄCZY LUDZI

18 września 2023 r. pod takim hasłem uczniowie klasy 6c razem z opiekunami p. Urszulą Borkowską, p. Joanną Mendzą oraz p. Agnieszką Sollich uczestniczyli w 30 AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA.

„Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World – to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Uczniowie z workami i w rękawiczkach przeszli wokół Parku Miejskiego Aleksandria i zebrali 3 worki śmieci. Zachęcamy inne klasy do przyłączenia się do akcji terenowych. W naszych działaniach nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, ale o to aby śmiecący przestali śmiecić. Dołączcie do nas! Razem możemy powiedzieć głośniej o co w Akcji chodzi i zebrać więcej śmieci, by odciążyć naturę.

Tekst i foto: Agnieszka Sollich

Skip to content