Światowy dzień fair play

Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat

miejscem lepszym do życia i dorastania

poprzez przykład uczciwej gry w sporcie”

Jeno Kamuti (prezydent MKOl Fair Play).

7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony przez cztery organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Fair Play i Europejskie Stowarzyszenie Fair Play. Z tej okazji – w całym kraju – odbyła się II edycja #Biegu Fair Play PKOl.

W dniach od 7 do 15 września nasza szkoła włączyła się po raz drugi w akcję #Bieg Fair Play. 250 uczniów z klas: 1a, 1b, 1c, 2a, 2b, 3b, 4a, 4b, 5a, 5b i 8a wraz z nauczycielami wychowania fizycznego i nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej aktywnie uczestniczyli w biegu Fair Play, który odbył się na stadionie lekkoatletycznym oraz w parku miejskim. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji przygotowując również plakaty oraz gazetkę ścienną.

Dziękujemy wszystkim, którzy razem pobiegli dla wspólnej idei!

tekst: E. Sławińska, A. Tomaszewska,

zdjęcia: E. Sławińska, A. Tomaszewska, M. Bieluga, I.Dyć, P. Kuligowski

Skip to content