Spektakl profilaktyczny „Prawo ojca”

21 lutego uczniowie klas drugich naszej szkoły obejrzeli kolejny spektakl profilaktyczny „Prawo ojca” w wykonaniu teatru „Kurtyna” z Krakowa.

Przedstawienie opisuje współczesną rzeczywistość. Jego bohaterowie uwikłani są w spiralę napierających na siebie pojęć dobra i zła. Iza córka policjanta, nie uznaje zasad wyznawanych przez jej chłopaka Pawła, który należy do gangu ulicznego. Iza nie jest w stanie zrozumieć i zaakceptować postępowania swojego chłopaka, ponieważ dostrzega, że metody stosowane przez Pawła i jego kolegów są czystą realizacją pojęcia agresji i przemocy. Jednocześnie dziewczyna ukrywa przed swoim ojcem fakt „działalności” Pawła, w związku z uczuciem, jakim go darzy oraz dylematem, gdzie zaciera się granica dobra, a zaczyna zło. Źródłem tego problemu jest sytuacja, w której młody człowiek, wchodząc dopiero w dorosłe życie, nie potrafi zrozumieć i określić pojęcia agresji oraz przemocy międzyludzkiej w sposób jednoznacznie negatywny. Autorzy scenariusza położyli szczególny nacisk nie tylko na problem hierarchizowania pojęć dobra i zła w trudnym okresie dojrzewania, ale także skupili się na bezpieczeństwie w szkolnej i pozaszkolnej społeczności.

Skip to content