Wycieczka do Kazimierza Dolnego

We wtorek 03.10 uczniowie klas 5a, 5b i 6c wybrały się na całodniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Jest to przepiękne miasteczko leżące nad Wisłą w województwie lubelskim.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru malowniczym, wręcz bajkowym lessowym wąwozem. Kolejnym punktem programu był spacer urokliwymi uliczkami Kazimierza. Wysłuchaliśmy legendy dotyczącej Psa Werniksa i pogłaskaliśmy na szczęście nos posągowego czworonoga. Zatrzymaliśmy się też przy kościele farnym, gdzie pan przewodnik opowiedział nam jego historię. Jedno z najbardziej znanych miejsc w Kazimierzu to bez wątpienia Góra Trzech Krzyży – nasz kolejny punkt wycieczki. Nagrodą za wspinaczkę były piękne widoki. Następnie zwiedzaliśmy ruiny zamku, weszliśmy na basztę, gdzie mogliśmy podziwiać panoramę miasta Dzień zakończyliśmy ,,Warsztatami z kogutem’’, gdzie mogliśmy sprawdzić się w roli piekarza.  Dzięki przewodnikowi dowiedzieliśmy  się wielu ciekawostek związanych z historią miasta i okolic.
Pogoda tego dnia była dla nas bardzo łaskawa i wszystkim udzielił się specyficzny nastrój tego miejsca. Do domu wróciliśmy  w świetnych humorach.
Celem wycieczki było poznanie dorobku historyczno-kulturowego Kazimierza Dolnego, integracja uczestników wycieczki oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.
Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki sprawowali wychowawcy klas: p. Magdalena Kozioł, p. Barbara Kacprowska oraz p. Aneta Tomaszewska.

Tekst: M. Kozioł, zdjęcia: B. Kacprowska, M. Kozioł

Skip to content