XXIII Dzień Papieski – „Papieskie kremówki” A. D. 2023

W dniu 16 października 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy 45. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia.”

Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 1 włączyła się w budowę „żywego pomnika” św. Janowi Pawłowi II. Już od ponad 10 lat jest to wyraz naszej pamięci i wdzięczności Ojcu Świętemu, a jednocześnie realizacja w praktyce papieskiego nauczania. Pod opieką Szkolnego Klubu Wolontariatu na czele z panią Agnieszka Karpińska i panią Małgorzata Jaroszczyk wraz z katechetami Mariną Winogradową i Tatianą Jastrzębską zorganizowany został kiermasz domowych wypieków.

Akcja „Papieskie kremówki” jak zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów i rodziców, którzy wcielili się w rolę hojnych sponsorów i wspaniałych cukierników. Uczniowie klas IV – VIII przygotowali bogatą ofertę babeczek, ciasteczek, muffinek, szarlotek, serników, rogalików i innych pyszności.

Najbardziej przedsiębiorczą okazała się klasa 6a, która zebrała 457,80 złotych (chyba padł rekord klasowy od początku akcji).

W tym roku  zasilimy konto fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnione dzieci i młodzież z ubogich rodzin z małych miejscowości, kwotą 1188 złotych 75 groszy.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom. Tym, którzy ofiarowali pyszności, i tym, którzy w tym dniu sprawili sobie i swoim bliskim ucztę smakową – kupili często nie jeden kawałek pysznego ciasta. Niech św. Jan Paweł II wszystkim nam z domu Boga Ojca błogosławi.

Skip to content