Zabawa terenowa pierwszaczków

Na początku października uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami zostali zaproszeni do zabawy na terenie szkoły przez zespół nauczycieli współorganizujących. Jej celem była integracja zespołów klasowych, rozwijanie kompetencji społecznych: nauki komunikacji, współpracy, empatii. Dzieci miały także możliwość utrwalania wiadomości i umiejętności polonistycznych oraz z matematyki. Do zabawy zostali zaproszeni ich starsi koledzy, którzy służyli wsparciem i pomocą.
Nasi najmłodsi mieli do rozwiązania szereg zadań, które były ukryte w kopertach, w różnych częściach obiektu szkolnego. Uczniowie odwiedzili różne pomieszczenia naszej placówki: szkolny sekretariat, bibliotekę, stołówkę, pokój nauczycielski. Pierwszaczki świetnie bawiły się licząc schody prowadzące na pierwsze piętro, jak bajkowy Kopciuszek oddzielały samogłoski od spółgłosek, rozszyfrowywały pomieszane tytuły bajek, w szkolnej bibliotece próbowały miodku, prosto z garnuszka Kubusia Puchatka.
Dzieciom cały czas towarzyszyły pozytywne emocje i ruch, które sprawiają, że nauka jest efektywna. Metody aktywizujące i nauczanie polisensoryczne pozwalają dzieciom rozwijać się wielokierunkowo, powodują również, że zdobyte doświadczenia na długo zostają w pamięci.
Życzymy pierwszakom, aby nauka w szkole zawsze była fascynująca i ciekawa!

Skip to content