Klasa 6c na XXV Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach

W piątek, 20 października 2023 roku uczniowie klasy 6c pod opieką p. Urszuli Borkowskiej i p. Joanny Mendzy uczestniczyli w XXV jublileuszowym Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach. O godzinie 11.30 szóstoklasiści wzięli udział w pokazach laboratoryjnych, które odbyły się w Pracowni Alchemicznej w Instytucie Nauk Chemicznych w Uniwersytecie w Siedlcach.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez członków Koła Naukowego Chemików SPECTRUM pod kieruniem dr Barbary Pezler. Studenci uniwersytetu wykonali ciekawe doświadczenia, do opisu których zostały wykorzystane elementy języka łacińskiego, historii, ekologii  oraz chemii. Następnie udaliśmy się do Instytutu Informatyki, w którym obejrzeliśmy wystawę fotografii pod tytułem „25 lat minęło… Jubileusz Instytutu Informatyki”.

W drodze powrotnej do szkoły odwiedziliśmy stoiska wystawiennicze Jarmarku Jesiennego oraz wystawę Powstanie Styczniowe w malarstwie polskim na placu im. gen. Henryka Sikorskiego.

Udział w festiwalu stał się ciekawym uzupełnieniem tematycznym zajęć lekcyjnych i dał uczniom okazję do tego, aby dotknąć, wręcz namacalnie, żywej nauki.

tekst: Urszula Borkowska

zdjęcia: Joanna Mendza

Skip to content