Wioślarska Liga Mistrzów

W minioną środę 25 października na hali sportowej Ośrodka Sportu przy ul. Bolesława Prusa 6 w Siedlcach odbyły się niezapomniane zawody Wioślarskiej Ligi Mistrzów. Całe wydarzenie było zorganizowane przez Klub Olimpijczyka „Orły Ósemki” i Stowarzyszenie WgrywaMY. Event ten miał na celu promocję wioślarstwa oraz sportu wśród uczniów szkół podstawowych.

Wielkim zaszczytem dla uczestników był fakt, że zawody poprowadziła Agnieszka Kobus Zawojska, dwukrotna medalistka olimpijska oraz multimedalistka zawodów rangi światowej. Jej obecność i wsparcie z pewnością dodawały ducha sportowej rywalizacji.

W zawodach wzięli udział uczniowie klas 5, 6, 7 i 8, a każda szkoła wystawiła do zawodów po cztery sztafety. Każda z tych sztafet składała się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców. Podczas rywalizacji na ergometrach wioślarskich, uczestnicy zmieniali się co minutę, starając się pokonać jak największy dystans w trakcie 8 minut. Nie tylko wynik miał znaczenie, ale także dobra zabawa, nawiązywanie nowych znajomości i zapoznanie się z dla nas nową dyscypliną sportową, jaką jest wioślarstwo.

W zawodach wzięło udział aż siedem szkół z powiatu siedleckiego. Niezależnie od wyniku, wszyscy uczestnicy mieli okazję do kształtowania swoich umiejętności sportowych, zdobywania doświadczenia oraz czerpania radości ze sportu. To był również doskonały moment, aby poznać wspaniałą polską sportsmenkę, Panią Agnieszkę, która nie tylko jest utalentowaną zawodniczką, ale także osobowością inspirującą innych do uprawiania sportu.

Dzień pełen sportowych emocji, współzawodnictwa i nowych doświadczeń zakończył się sukcesem, zarówno dla uczestników, jak i organizatorów. Wioślarska Liga Mistrzów stanowiła doskonały przykład, że sport jest nie tylko dla wyników, ale przede wszystkim dla przyjemności z jego uprawiania oraz wspierania zdrowego stylu życia.

tekst i zdjęcia: I. Dyć

Skip to content